При будівництві різних будівель і споруд, завжди залишається актуальною проблема збереження їх експлуатаційних якостей протягом якомога довшого часу, і відповідно зниження витрат на їх ремонт. Особливості клімату позначаються на стані опорних конструкцій будинків, будівель, зайвий раз підкреслюючи справедливість прислів’я: «тиха вода камінь точить». Щоб протистояти руйнуванню, продовжити довговічність будівлі без шкоди його експлуатаційних характеристик, виконується гідрофобізація. Правильно виконаний гідрофобний захист фасаду запобіжить структурні руйнівні зміни, дозволить зберегти естетику фасаду і енергетику природного матеріалу. Як правильно захистити фасад ми розповімо далі.
Гідрофобізація фасаду, що це таке?
Перш ніж проводити роботи по захисту будівлі від руйнування, слід визначитися: гідрофобізація фасаду що це таке? Загальне поняття має комплекс заходів по ефективному захисту фасадів будівель від руйнівних процесів, пов’язаних з попаданням на них вологи, води під впливом температур та інших зовнішніх факторів. Це найефективніший на сьогодні і найбільш економічний засіб запобігання поверхні цегл та стін від руйнівного впливу опадів.
Які матеріали обробляються гідрофобізатором?
Для захисту стін використовуються спеціальні водовідштовхувальні засоби — гідрофобізатори, що перешкоджають всмоктуванню води стінами. Такими складами можна ефективно обробляти будь-які пористі матеріали:
- цегла,
- газобетон,
- фасадну плитку,
- штукатурку,
- камінь,
- дерев’яні поверхні,
- тротуарна плитка.
Які проблеми вирішує гідрофобізація фасаду?
- появу висолив;
- забруднення;
- чудовий антиграфіті;
- антисептичний захист.
Більшість сучасних будівельних матеріалів має пористу структуру, через що вони мають схильність до рясного всмоктуванню води. При випаровуванні вологи, солі, що знаходяться у воді, проявляються на поверхні стін, що призводить до появи висолів. Поява плям на поверхні стін може стати причиною відшаровування зовнішнього шару, також це є ознакою того, що і всередині відбуваються руйнівні процеси.
- захист від висолив
- захист від цвілі
- збільшення теплоізоляційних властивостей
- захист від графіті
Навіть тоді, коли висолив на стінах немає, завжди є ділянки, що піддаються агресивному впливу навколишнього середовища (цементні вимощення, еркери, різні виступи і незахищені деталі фасаду). При перепадах температур, що утворюються кристали льоду, надають руйнівний вплив на будівельні матеріали.
Фасад, оброблений гідрофобізаторами менш схильний до забруднення та впливу атмосферних опадів. Слід враховувати, що підвищення вологості стін всього на 10% провокує втрати половини їх теплозахисних властивостей, істотно охолоджує будинок. У таких випадках гідрофобізація фасаду не руйнує матеріал стін, а створює водовідштовхувальну, абсолютно непомітний візуальний захист. Тому, гідрофобізація фасаду значно підвищує теплоізоляційні якості будівлі, бо фасад менш схильний до намокання, і, відповідно, заморожування і відтавання.
Просочення фасаду також захистить його і від утворення грибка та цвілі. Крім того, з естетичної точки зору, оброблені фасади мають більш виражений колір і фактуру.
Засоби гідрофобізації фасадів будівель
Існує 3 способи нанесення захисного просочення на матеріал:
- поверхневий — обробка готових стін;
- об’ємний — засіб додають в розчин для кладки або вносять всередину готової стіни через просвердлені отвори;
- комбінований — поєднання поверхневої і об’ємної обробки.
Склади наносяться в один або, при необхідності, більше шарів на поверхню стін при температурі від +5 до + 25 ° С. Рекомендується перед обробкою стін просоченням, їх прогрунтувати для кращого зчеплення матеріалів. Якісно виконана подвійна обробка дозволяє зберегти дію захисного складу протягом усього терміну експлуатації будівлі. Поверхнева зберігає ефективність 10-15 років. Потім процедуру необхідно повторити.
Наприклад, для приготування водостійких, вогнестійких і кислотостійких бетонів і штукатурок з антибактеріальним ефектом — додати 1 літр UKRSIL AQUASTOP на 8-10л цементного розчину.
Готувати і використовувати розчин невеликими порціями через швидке схоплювання суміші.
Гідрофобізатор — просочення мінеральних поверхонь — АКВАСТОП.
Гідрофобізатор наноситься пензлем або пульверизатором в кілька шарів, з інтервалом в 1 годину. Обробку поверхні гідрофобізаторами слід проводити після завершення всіх оздоблювальних робіт, оскільки, набуваючи водовідштовхувальної якості, вона вже не може стати основою для нанесення штукатурки або фарбового покриття.
Якісні гідрофобізатори дають гарантію захисту стін на 8-10 років, але все ж фасади з каменю краще обробляти не рідше 1 разу на 3-5 років.
Яка дія гідрофобізатора AQUASTOP?
- забезпечує комплексно гідроізоляцію і гідрофобізацію поверхні;
- збільшує морозостійкість і стійкість до розтріскування будівельних матеріалів;
- надає поверхні вогнестійкі, кислотостійкі та бактерицидні властивості;
- утворює на поверхні міцну довговічну плівку;
- запобігає появі висолів;
- підвищує загальні теплоізоляційні властивості споруд;
- зменшує утворення забруднень на поверхні.
Гідрофобізація фасадів будівель дозволить посилити водовідштовхувальні властивості поверхонь стін і забезпечить збереження будівель на довгі роки, захистивши їх від несприятливих зовнішніх чинників.