Існує поширена помилка про те, що дерев’яний будинок і камін — речі несумісні. Воно засноване на тому, що домашнє вогнище є місцем підвищеної небезпеки. На думку обивателів, там де є камін, завжди є ризик випадкового загоряння. А якщо мова йде про будинок, побудованому і обробленому зсередини деревом, небезпека зростає в кілька разів. Насправді, це не зовсім так.
Камін в дерев’яному будинку цілком може бути безпечним джерелом тепла, за умови дотримання деяких правил безпеки на стадії будівництва будинку, а також під час установки самого вогнища.
Камін в дерев’яному будинку — основні правила установки
Власникам дерев’яних будинків немає сенсу відмовлятися від такого функціонального елемента сучасного інтер’єру, як камін. І все ж перед його установкою необхідно врахувати велику кількість нюансів, які так чи інакше можуть вплинути на безпеку його роботи.
- Конструкційні елементи, виготовлені з легкозаймистих матеріалів, краще розташовувати подалі від тих частин вогнища, які нагріваються в процесі його роботи.
- Є сенс подумати про ізоляцію дерев’яної стіни, у якій буде розташовуватися Ваш майбутній камін.
- Додатковий захист стіни за допомогою так званого «цегельного фартуха» і теплоізоляційного шару дозволяє ще трохи скоротити цю відстань.
- В якості ізоляції зазвичай використовуються такі матеріали, як жаростійка цегла, базальтова вата та обробка спеціальним вогнезахистним просоченням.
При установці каміна в дерев’яному будинку візьміть до уваги наступне:
- вік Вашого будинку;
- його розташування (сонячна або тіниста сторона);
- можливу усадку (у брусових будинків цей показник може досягати 20 см по гребеню даху);
- домашнє вогнище є досить важкою конструкцією, яка потребує спеціальний фундамент;
- застосування додаткових заходів для захисту стін, що примикають до каміна (наприклад, встановлення теплоізоляційного щита з негорючих матеріалів).
- подбайте і про шарі ізоляції, розташованому безпосередньо всередині каміна.
Димохід в дерев’яному будинку
Камін в дерев’яному домеВо чому, безпечне функціонування домашнього вогнища в дерев’яному будинку залежить і від правильної установки димоходу. Досвідчені монтажники знають про те, як важливо забезпечити незалежність житлового будинку і димоходу. Для таких цілей ідеально підходять двоконтурні труби з нержавіючої сталі з шаром теплоізоляції між ними.
Простір навколо каміну
Навіть коли камін уже встановлений, розслаблятися не варто. На цій стадії його власникам слід подбати про забезпечення безпеки простору навколо вогнища. Варто віддати перевагу негорючим покриттям підлоги на зразок стали, плитки і бетону. Легкозаймисті предмети інтер’єру, такі як килими, штори і м’які меблі, повинні розташовуватися на безпечній відстані від каміна. Домашнє вогнище в дерев’яному будинку потребує обов’язкового щорічного огляду.
Чим захистити дерев’яні споруди від вогнища?
- Екологічно безпечна обробка поверхні і збільшення терміну експлуатації.
- Забезпечує 1 клас вогнезахисту.
- Проникає на 8 мм.
- При впливі небезпечної температури на поверхні матеріалу утворюється міцний шар вогнетривкої піни.
- Бактерицидні властивості забезпечуються, за рахунок безпечного підвищення рН.
- Не містить токсичних речовин.
- Характеризується підвищеною адгезією до мінеральних поверхонь.
утворює покриття стійке до атмосферних впливів і високих температур. - Утворює стійку силікатну плівку, що виключає проникнення комах всередину матеріалу.
- Створює захисний шар силікатизована матеріалу з підвищеною лужністю, що виключає утворення шкідливих рослин.
Методи випробування вогнезахисту — ГОСТ 16363, НПБ 251. Методи випробування по відношенню до цвілі і грибків — ГОСТ 30704. Діючі сертифікати відповідності та протоколи випробувань в наявності.
Слід пам’ятати, що монтаж будь-якого каміна краще довірити професіоналам своєї справи, які мають неабиякий досвід у даній сфері. Ми нагадуємо, що вогнебіозахисної продукцію можна придбати оптом у нас або в роздріб у наших представників. Отримати консультацію фахівця можна за телефоном +38(050)450-33-56