Сучасний ринок будівельних матеріалів рясніє всілякими сумішами, що містять складні активні добавки. Однак є матеріали, які залишаються популярними століттями наприклад рідке скло — один з них. Його в будівництві застосовують повсюдно, а іноді його й зовсім нічим замінити. Одна з переваг рідкого скла це — низька собівартість, що також є фактором вибору мільйонів будівельників по всьому світу. Кожен, хто хоче стати професіоналом в будівництві, повинен вміти ним користуватися.

Що таке рідке скло ви можете не знати, але користувався ним кожен. Хоча б раз вам доводилося користуватися силікатним клеєм. Він продається в будь-якому магазині канцелярських товарів. А адже це і воно і є.

Характеристики рідкого скла

переваги рідкого скла
Є цілий перелік переваг даного матеріалу. У список входить:

 • Гідрофобність. Після застигання не боїться води. Тому оброблені поверхні не піддаються впливу вологи, корозії, гниття.
 • Антистатичність. Будучи твердим не електризується. Якщо нанести суміш на поверхню деталі, вона оголить антистатичні властивості.
 • Термоізоляція. Мала тепловодному — причина унікального властивості збережуть тепло. Тому часто додають рідке скло в розчин (кладки, для стяжки).
 • Вогнетривкість. Це здатність нейтралізувати дію високих температур. Сам матеріал не горить, не токсичний, хімічно нейтральний, екологічно безпечний.
 • Антісептичність. Це дійсно антисептик. У рідкому стані суміш вбиває паразитів, і не дає їм з’явитися протягом терміну експлуатації конструкції.

Серед сфер використання рідкого скла застосування в будівництві та промисловості визначається здатністю заповнювати небажані порожнечі. Раковини, тріщини, пазухи, заповнені силікатом, не збільшуються з часом, не акумулюють воду, і як наслідок зберігає морозостійкість моноліту, якщо мова йде про бетонної поверхні.

Види рідкого скла

Принципово склад може відрізнятися тільки вводиться добавкою, яку виготовляють на основі натрію, калію або літію. Відповідно розрізняють і три різних типи продукції. Властивості рідкого скла (калієвого K2O (SiO2) n, натрієвого Na2O (SiO2) n, літієвий Li2O (SiO2) n) відрізняються. Літій використовується рідко.

Основними є два перші види. Саме їх можна зустріти на прилавках Будмаркетів. Саме вони використовуються в будівництві і навіть в побуті. Тому необхідно розглянути дані типи більш детально, і навчитися розпізнавати, в яких випадках потрібно те чи інше з’єднання.

Рідке калієве скло K32 Навіщо потрібно рідке скло? Секрети використання

Цей вид став би чудовою альтернативою, якби не більш висока вартість виробництва. Суміш також тягуча, в’язка, клейка. Тільки тепер вона має ледь помітний зеленуватий відтінок. Собівартість підвищується через складність роботи з калієвими сполуками. З іншого боку цей склад володіє відмінними бактерицидними властивостями. Матеріал не є сприятливим середовищем для поселення грибків, цвілі, бактерій. Крім того, завдяки хімічній нейтральності застосування рідкого скла в будівництві обумовлено необхідністю захистити споруди від дощу, впливу агресивних середовищ, туману, роси і т.д.

Рідке натрієве скло Ukrsil Na30Навіщо потрібно рідке скло? Секрети використання

Водний розчин силікату натрію призначений для гідроізоляції і підвищення експлуатаційних властивостей бетонів і будівельних сумішей, деревини, ізоляції швів і тріщин, для склеювання. Є концентрованим розчином (40%), не горить. Екологічно безпечний матеріал, що створює бактерицидну стійке покриття, яке захищає поверхню від атмосферної вологи.

Переваги і недоліки

До переваг відноситься:

 • Здатність проникати в мікроскопічні щілини, тріщини і раковини оброблюваної поверхні.
 • Вартість мінімальна. Якщо навіть використовуватися силікат як добавки, це трохи збільшує собівартість.
 • Термін, протягом якого зберігаються захисні властивості — 5 років. Якщо ж нанесено декілька шарів, цей період збільшується до 8-10 років.
 • Висока адгезія дозволять застосовувати даний матеріал в умовах підвищеної вологості.
 • Забезпечує додаткову міцність, не дозволяючи їй знижуватися під дією агресивних середовищ.
 • Крім того, цей матеріал є одним з найбезпечніших з екологічної точки зору.

Однак є і ряд недоліків:

 • Шар покриття крихкий, схильний до зламу при деформації.Навіщо потрібно рідке скло? Секрети використання
 • Забороняється обробка предметів виготовлених з органічної сировини.
 • Поверх силікату не вийде якісно нанести фарбу.
 • Швидке схоплювання — це не завжди хороший чинник, тому працювати з рідким склом доводиться швидко, що вимагає певного досвіду і вправності.

Рідке скло — це оптимальний варіант провести гідроізоляцію різних поверхонь. Підходить тільки для бетону і дерева, але на них покриття буде служити надійним шаром від води, яка служить довгий час. Процес повинен здійснюватися з дотриманням всіх правил, інакше результат не буде якісним.

Головна причина, по якій рідке скло не працює, зазвичай є неправильне застосування, тому вам слід дотримуватися інструкції по застосуванню для досягнення оптимального ефекту. Проконсультуватися з питань застосування або придбання рідкого скла можна за телефоном +38 (050) 450-33-56. Будемо раді співпраці.

гідрофобізатор

Гідрофобізатор: що потрібно знати при застосуванні?

Головним руйнівним чинником для будівельних конструкцій є вода. Волога проникає в найдрібніші пори матеріалу, глибоко вбирається і поширюється по капілярах. У присутності води активно протікають реакції окислення, корозії, розвиваються гнильні бактерії і цвіль. При...
Як гармонійно поєднувати різні кольори

Як гармонійно поєднувати різні кольори

Чи знаєте Ви як гармонійно поєднувати різні кольори і відтінки стін, меблів і елементів декору? Синій, зелений, жовтий, бежевий, червоний ... .Ви вже визначилися, який колір в інтер'єрі Вашої стильною квартири буде основним, а який буде тільки надавати яскравий...
затирка плитки

Як затирати шви на плитці? Корисні поради

Можна вибрати дорогу вишукану плитку, кращі клейові суміші, швидко і якісно укласти кахель на стіни, але якщо ви неправильно проведете фінішну обробку, все робота піде нанівець. Найчастіше кінцевий результат багато в чому залежить від фінальних штрихів, тому затирка...
В каком стиле оформить интерьер? Краткое руководство.

Варіанти розподілу кімнати на зони: поради дизайнерів

Поділ кімнати на зони актуально як для великих, так і для невеликих квартир. Наприклад, поділ спільної кімнати, «великої кімнати» або «залу» на обідню частина і місця для відпочинку. Також батьки змушені зонувати дитячу, якщо в ній живуть двоє дітей. Навіть маленьку...
ремонт взимку

Чому краще проводити ремонт взимку?

Так уже склалося, що ремонт заведено робити влітку. На вулиці тепло, можна поїхати на дачу. А в квартирі розвести оздоблювальні роботи. Але чому б не привести свою квартиру в порядок і в холодну пору року? Ми запевняємо, що це дуже вигідно.  Чому краще проводити...
ГІДРОФОБІЗАЦІЯ ФАСАДУ

Гідрофобізація: «швидка допомога» для фасаду вашого будинку

При будівництві різних будівель і споруд, завжди залишається актуальною проблема збереження їх експлуатаційних якостей протягом якомога довшого часу, і відповідно зниження витрат на їх ремонт.  Особливості клімату позначаються на стані опорних конструкцій будинків,...
индустриальный стиль интерьера

Облаштування нової квартири: поради та приклади

Як облаштувати квартиру? Маленька квартира цілком може стати затишною і функціональною, якщо до її облаштування підійти з розумом. Сьогодні багато українців живуть в невеликих квартирах і часто не знають, як зробити свій простір комфортним. У цій статті ми поговоримо...
теплопотери

Тепловизор : определяем теплопотери зданий

Вы когда-нибудь мечтали увидеть свои стены в ином обличье? Хотите узнать, в какой части вашего дома происходят наибольшие теплопотери? В этом вам поможет тепловизор для инспекции зданий.  Хотя этот инструмент не может похвастаться рентгеновским зрением уровня...
Гідрофобізатор - захисти свою оселю від вологи

Гідрофобізатор — захисти свою оселю від вологи

Восени і взимку, коли вже настають дощові дні має пронизливий вітер необхідно думати про захист свого житла. Треба подбати про його утеплення про його водонепроникності, про запобігання біологічних забруднень таких як цвіль мох або потемніння. І в цьому нам може...
як використовувати рідке скло

Навіщо потрібно рідке скло? Секрети використання

Сучасний ринок будівельних матеріалів рясніє всілякими сумішами, що містять складні активні добавки. Однак є матеріали, які залишаються популярними століттями наприклад рідке скло - один з них. Його в будівництві застосовують повсюдно, а іноді його й зовсім нічим...