Дерево — це природний матеріал, то  ж воно піддається впливу різних мікроорганізмів, цвілі, комах. Щоб збільшити термін служби і поліпшити характеристики матеріалу, використовують спеціальні засоби, якими проводиться обробка крокв. Чим обробити крокви і чи треба робити це взагалі? Досить часто такі питання виникають у власників будинків на етапі будівництва.

Обробка крокв - для чого необхідно та чим просочити?

Використання дерев’яних кроквяних конструкцій повністю виправдано: деревина є екологічно чистим матеріалом, легко обробляється, має невелику вагу і тривалий термін експлуатації. 

Для будівництва кроква використовується деревина хвойних порід. Вона просякнута смолою, яка має виражену антисептичну властивістю, стійка до грибка і гниття.

Пиломатеріали для конструкції даху виготовляють з модрини, сосни або їли. Найбільш міцні та довговічні елементи з модрини, але вона найскладніша в обробці.

Заготівля деревини.

При будівництві даху НЕ МОЖНА  використовувати:

 • пиломатеріали з горілого лісу. Їх легко відрізнити по характерному коричневому відтінку;
 • пиломатеріали зі слідами грибка або цвілі. Ознаками захворювання є розлучення, темні і білі плями. Здорова деревина має поверхню і зрізи однорідної світлого забарвлення;
 • пиломатеріали, виготовлені з дерев зі спущеною живицею;
 • пиломатеріали із залишками кори.
Кращою вважається деревина зимової заготовки: ризик зараження пиломатеріалів жуком-короїдом в холодну пору року відсутня.

Головні вимоги до деревени під кровк:

✓ Найбільш навантажені деталі конструкції — затягування — виготовляють із брусів 1 сорту. Їх вологість не повинна перевищувати 12%.

✓ Для крокв потрібні пиломатеріали 1 або 2 сорту вологістю не більше 15%.

✓ Підкоси та інші слабонагруженном елементи виготовляють з брусів 2 або 3 сорту вологістю не більше 15%.

✓ Волога деревина має низьку міцність, а при висушуванні в домашніх умовах скручується і розтріскується.

Для чого необхідна обробка крокв?

Мікроорганізми впливають на деревину, тим самим руйнуючи її волокна, що призводить до погіршення експлуатаційних якостей матеріалу. На швидкість цього процесу впливають основні характеристики деревини — порода дерева, її сорт, вологість і стійкість матеріалу до гниття. Найчастіше для крокв використовують хвойні породи дерев, які відрізняються високим вмістом смоли, що може призводити до займання.

Важливо: перш ніж проводити обробку крокв необхідно проаналізувати кліматичні умови, в яких знаходиться споруджений будинок. Це дозволить визначити, від чого в даному випадку більше необхідний захист деревини — гниття або загоряння.

Так у вологому кліматі, деревина буде більше схильна до впливу різних мікроорганізмів і цвілі. У той час як в посушливих регіонах слід проводити обробку спеціальними засобами підвищують опірність дерева до впливу вогню.

Чим просочувати матеріал для крокв?

Залежно від призначення спеціальні просочення для крокв поділяють на:

 • антисептичні;
 • вогнезахисні;
 • універсальні.

Обробка антисептиком дозволяє захистити кроквяну систему від поразки цвіллю, різними комахами — точильники, короїди, деревоточці. Різні породи дерев в різній мірі схильні до впливів мікроорганізмів, так більш стійкою в цьому плані є деревини сосни.

Залежно від ступеня проникнення матеріалу в деревину, розрізнять антисептики глибокого і поверхневого типу. У більшості випадків використовують водорозчинні речовини, які мають ряд переваг — простота нанесення, створювана плівка швидко висихає, має високу міцність, але при цьому дозволяє «дихати» деревині.

До вогнезахисним матеріалами відносять антіперени, які поділяються на матеріали 1-2 ступеня ефективності. Вони дозволяють знизити горючість деревини.

Основні засоби обробки крокв.

Наносити захисний шар на крокви і дошки обрешітки необхідно перед установкою, так як нанесення антисептика на готовий каркас даху не дозволить повноцінно обробити місця кріплення. Слід особливо ретельно нанести розчин на всі зрізи дощок.

Більш надійним вважається метод занурення, ніж нанесення за допомогою розпилювача або пензля. Метод занурення полягає в тому, що крокви, занурюють в спеціальну ванну, в якій знаходиться розчин антисептика або антіперена. Для кожної речовини необхідна вода певної температури — холодна або гаряча. Таким метод проводять просочення деревини на виробництві.

Там її попередньо нагрівають в спеціальних сушильних агрегатах, після чого занурюють в холодний концентрований розчин. Це дозволяє збільшити відсоток поглинання деревиною вологи. Крім того, використовують контрастний метод занурення, в результаті якого деревину занурюють в гарячий розчин, після чого відразу ж переміщують в такий же холодний розчин. Перепад температур сприяє більшому поглинанню деревиною розчину і може досягати 20 відсотків.

Для методу занурення, необхідно звести спеціальну ванну, яку можна вирізати безпосередньо в землі, вистелені її зсередини поліетиленом. Після чого роблять розчин необхідної концентрації. В який повністю занурюють крокви і витримують необхідну кількість часу. Після чого виробляють сушку дерева на протязі доби в вентильованому приміщенні. Для кращої якості просочення, бажано процедуру провести двічі.

 

Для вогнезахисту вашої оселі Укрсил пропонує просочення SFR-30. 

Це засіб два в одному: вогне- та біозахист.

 

 • Екологічно безпечна обробка поверхні і збільшення терміну експлуатації.
 • Забезпечує 1 клас вогнезахисту.
 • Проникає на 8 мм.
 • При впливі небезпечної температури на поверхні матеріалу утворюється міцний шар вогнетривкої піни.
 • Бактерицидні властивості забезпечуються, за рахунок безпечного підвищення рН.
 • Не містить токсичних речовин.
 • Характеризується підвищеною адгезією до мінеральних поверхонь.
  утворює покриття стійке до атмосферних впливів і високих температур.
 • Утворює стійку силікатну плівку, що виключає проникнення комах всередину матеріалу.
 • Створює захисний шар силікатизована матеріалу з підвищеною лужністю, що виключає утворення шкідливих рослин.

Методи випробування вогнезахисту — ГОСТ 16363, НПБ 251. Методи випробування по відношенню до цвілі і грибків — ГОСТ 30704. Діючі сертифікати відповідності та протоколи випробувань в наявності.

Ми нагадуємо, що вогнебіозахисну продукцію можна придбати оптом у нас або в роздріб у наших представників. Отримати консультацію фахівця можна за телефоном +38(050)450-33-56

 

 

ІНШІ СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ:

 

як фарбувати будинок

Як правильно пофарбувати дерев’яний будинок?

Будинок з дерева вимагає ретельного догляду. Одна з важливих складових такого догляду - фарбування. Вона допомагає деревині переносити несприятливі атмосферні дії, захищає від жучків, грибка, цвілі та пожежі. Пофарбований будинок естетичніше виглядає і довше служить....
краска огнебиозащитная от укрсил

Огнебиозащитная краска для дерева: назначение и применение

Огнебиозащитная краска для дерева — это универсальное покрытие, которое изолирует поверхность от главных факторов опасности — огня и био- организмов, разрушающих деревянное покрытие (насекомых, грибка, плесени).  Давайте разберемся, в чем заключается основное...
як вибрати лак для деревини

Як вибрати лак для деревини? Поради від виробника

Дерево - це матеріал, який має найбільш широку область застосування - від будивництва і виробництва меблів до виготовлення сувенірів і посуду. Служити довго, не втрачаючи своіх властивостей та естетичної привабливості, дерев'яні конструкції і вироби можуть тільки при...
Як вибрати антисептик для дерева?

Як вибрати антисептик для дерева?

Деревина - це природний матеріал, який створює неповторну ауру та благотворно впливає на весь організм людини. Дерев'яні будинки створюють сприятливий мікроклімат для життя своїх мешканців. Саме в них відчувається повне єднання людини з природою. Це ті будинки, про...
чим обробити кровк

Обробка крокв — для чого необхідно та чим просочити?

Дерево - це природний матеріал, то  ж воно піддається впливу різних мікроорганізмів, цвілі, комах. Щоб збільшити термін служби і поліпшити характеристики матеріалу, використовують спеціальні засоби, якими проводиться обробка крокв. Чим обробити крокви і чи треба...
камін в дерев'яному будинку

Камін в дерев’яному будинку — що слід пам’ятати при установці

Існує поширена помилка про те, що дерев'яний будинок і камін - речі несумісні. Воно засноване на тому, що домашнє вогнище є місцем підвищеної небезпеки. На думку обивателів, там де є камін,  завжди є ризик випадкового загоряння. А якщо мова йде про будинок,...
9 полезных советов по профилактике и удалению плесени

9 полезных советов по профилактике и удалению плесени

Большинство людей  игнорируют опасность появления плесени в помещении. Хотя на самом деле, она представляет серьезную угрозу  здоровью владельцев домов и квартир. Споры плесени приводят к ухудшению общего состояния организма, вызывая частые респираторные заболевания,...
Огнезащита: как обезопасить жильё

Огнезащита: как обезопасить жильё

Ни для кого не секрет, что использовать при строительстве зданий горючие материалы очень опасно. Но полностью исключить применение таких материалов невозможно. Например, дерево зачастую используют в строительстве из-за высокой популярности материала, доступной...
Огнезащита: как обезопасить жильё

Огнебиозащита SFR-30

ОГНЕЗАЩИТА и БИОЗАЩИТА  Невидимые паразиты, возможно, в эту секунду точат стропила крыши Вашего дома, не говоря об опасности для Вашего здоровья. Пожар, в одно мгновение способен перевернуть мир, в котором вы привыкли жить. Задумайтесь, стоит ли испытывать свою удачу?...