Головним руйнівним чинником для будівельних конструкцій є вода. Волога проникає в найдрібніші пори матеріалу, глибоко вбирається і поширюється по капілярах. У присутності води активно протікають реакції окислення, корозії, розвиваються гнильні бактерії і цвіль. При замерзанні рідина розширюється і руйнує навколишні структури. Уже через кілька сезонів конструкція покривається тріщинами і ламається.  Захистити будови від води допомагають гідрофобізатори — спеціальні розчини, діючою речовиною яких є гідрофобне з’єднання. 

 Гідрофобізатор — це необхідний матеріал для захисту матеріалів від вологи та зайвої води, його застосування дозволяє різко знизити витрати на ремонт будівель.
гидрофобизатор

Основні причини руйнування будівель і споруд

 • Вода, що міститься в матеріалах, при замерзанні розширюється, руйнуючи будівельні матеріали. Особливо сильне руйнування йде в осінньо-весняний період, коли за добу вода може замерзнути і розтанути багаторазово. Найбільш інтенсивно такому руйнуванню піддаються не опалювальні будівлі, паркани, тому що поверхня житлових будинків в середньому вища за температуру навколишнього середовища і вода (навіть у вигляді льоду) випаровується і будівля сохне навіть при негативних температурах.
 • Вода, що міститься в будматеріалах, зменшує їх міцність шляхом адсорбційного полегшення деформацій.
 • При намоканні будматеріалів вода поступово розчиняє солі, що містяться в них. У суху погоду  розчин висихає на поверхні. Розчинені солі кристалізуються як на поверхні, так і в при поверхневому шарі. Процес повторюється багаторазово. Так утворююГідрофобізатор: що потрібно знати при застосуванні?ться висоли. Але висоли не тільки непривабливі, але й небезпечні. Бо солі при кристолізуванні розпирають приповерхневих шар, руйнуючи його. Зменшується міцність і самого матеріалу за рахунок зміни структури. Якщо процес кристалізації відбувається багаторазово — розчин може дуже сильно змінити внутрішню структуру будматеріалу. Він стає більш крихким, іноді починає просто розсипатися.
 • У будматеріалах містяться речовини різної природи, які по — різному змінюють свої геометричні розміри при набуханні. Тиск, який може бути створено за рахунок набухання, величезний. Класичний приклад: раніше дробили валуни і гірські породи, поливаючи водою вбиті в просвердлені в камені отвори дерев’яні клини. І хоча різниця в набуханні різних компонентів будматеріалів не настільки велика, як між каменем і деревом, але руйнівний ефект іноді може бути порівнянний з руйнуванням від замерзання води, так як процес намокання і висихання за рік може відбувається сотні разів. У нашому кліматі Піраміди і п’ять тисяч років не простояли б.
 • У вологому матеріалі інтенсивно розмножуються різні мікроорганізми, причому багато з виділених ними речовин мають кислу природу і інтенсивно руйнують будматеріали. Гідрофобізатори запобігають розмноженню мікроорганізмів не тільки за рахунок відсутності вологи, але і за рахунок  антисептичного ефекту.

Гідрофобізатор, як правило, легко наноситься на поверхню і не вимагає якихось додаткових приготувань. Він хімічно зв’язується з матеріалом на молекулярному рівні, при цьому не забиває пори і зберігає паропроникність матеріалу. Саме тому обробка гідрофобізатором сприяє поліпшенню теплоізоляційних властивостей матеріалу. Хімічна взаємодія гідрофобізатора з поверхнею будівельного матеріалу на молекулярному рівні, з одного боку, гарантує збереження водовідштовхувальних (гідрофобних) властивостей на багато років (до 10 і більше років).

Що важливо знати перед початком обробки поверхні гідрофобізатором?

Гідрофобізатор не утворює плівку на поверхні матеріалу, це означає, що після обробки поверхня збереже свій первозданний вигляд, включаючи всі дефекти і шорсткості. На деяких матеріалах можливо лише невелике збільшення соковитості кольору.

Після гідрофобізації подальша обробка обробленої поверхні вимагає наведених матеріалів. Перед обробкою великих площ рекомендується проводити пробне нанесення на невеликих ділянках для контролю витрат і сумісності гідрофобізатора з матеріалом. Особливу увагу слід приділити поглинанню гідрофобізатора в матеріал. При низькій всмоктуючої здатності покриття надлишки гідрофобною речовиною слід видалити до його висихання м’якою тканиною або губкою.

Власне гидрофобизатор не є заміною антисептика, хоча в силу своїх властивостей може володіти легким антисептичним ефектом.

Підвищення теплоізоляційних властивостей матеріалів.

Як відомо, більшість будматеріалів можуть поглинути від 10 до 40% води (від власної ваги), а для сільнопорістих може перевищити 100%. Підвищення вологості будматеріалів на 10%, знижує їх теплоізоляційні властивості на 30-50%. Високоякісна гідрофобізація може знизити водопоглинання до 0,1-0,2% (але досягти такого результату непросто), зазвичай легко досяжно 0,4-1,0%.Таким чином, гідрофобізація дозволяє знизити водопоглинання в 10-50 разів. Цегляна стіна, штукатурка після кількох годин перебування під проливним дощем залишається практично сухий, а будинок-тепла. Економічний ефект від економії на опаленні може навіть перевищити економічний ефект від економії на ремонті. Особливо помітний ефект від гідрофобізації — у міжсезоння, коли опалення відключено і постійно йдуть дощі. У будинках оброблюваних гідрофобізацієй — сухо і тепло.

Переваги перед фарбуванням фарбами (утворюють плівку), і захистом керамічними матеріалами (облицювання плитками, плитами). На відміну від фарб, гідрофобізація не утворюють суцільного покриття, яке перешкоджають диханню стін. Гідрофобізація найтоншим (частки мікрона) шаром покриває капіляри, роблячи їх гідрофобними, не здатними втягувати воду (більш того, навіть перешкоджають цьому процесу).

У дощову погоду гідрофобізація перешкоджає проникненню води в стіни, а в суху, жарку не заважають висихання стін.

Найбільш вигідні сфери застосування гідрофобізаторів.

(Галузі, де ефект від їх застосування багаторазово перевищує витрати).

 •  Попередження утворення висолів. Якщо цегляну кладку обробити гідрофобізатором, то висоли не утворюються. Якщо висоли вже є, то після їх видалення (найкраще хім. шляхом) кладку потрібно обов’язково обробити гідрофобізатором — для запобігання появи висолів знову.
 • Цокольна частина будівлі. Тут найбільш інтенсивний вплив руйнівних факторів. Постійне подштукатуріваніе, фарбування — дуже дороге заняття. Гідрофобізація дозволяє вирішити цю проблему на багато років. Цокольна частина будівлі це також сама забруднююча частина будівлі. Але після її обробки вона не тільки менше забруднюється, але бруд на ній легко змивається струменем води.
 • Місця, які інтенсивно піддаються (можуть піддатися)  дії води: частина стін над козирками, уздовж водостічних труб, стіни будинків при пошкодженні покрівлі і т.д. Особливо це актуально для будинків із силікатної цегли.
 • Там, де збираються проводити (або вже проводять) штукатурні і потім фарбувальні роботи (крейда, вапно, силікатні фарби) і будівельні ліси ще не зняті — саме час провести гідрофобізацію. Протягом багатьох років будівля буде мати доглянутий, привабливий вигляд, штукатурка буде триматися дуже міцно. Гідрофобізатори сприяють прискореному висиханню штукатурки (майже в два рази), збільшують її міцність на 30%.
 • При фарбуванні. Вартість робіт по гідрофобізації багато менше, ніж організація нової фарбування через пару років і тим більше ремонт, подштукатуріваніе. Для високих споруд істотну (а іноді велику) частину вартості робіт становлять не матеріали і робота як така, а висотні роботи, ліси. У цих випадках ефект від гідрофобізатора особливо великий.
 • Утеплення будівель по зовнішній стіні ватяними плитами з подальшим оштукатурюванням і забарвленням обов’язково повинно супроводжуватися гідрофобізацією. Це самий простий, надійний, дешевий і при цьому дуже якісний спосіб утеплення.
 • Цегляні огорожі, не опалювальні будівлі, промислові будівлі. Захист їх іншими засобами — дороге і непросте заняття. Силікатна цегла, оброблена гідрофобізаційним засобом, по своїй водостійкості не поступається звичайному облицювальної.
 • Дахи, покриті шифером. Різні бетонні споруди, що знаходяться в дуже жорстких умовах атмосферної корозії і техногенних факторів (наприклад, бордюрний камінь на дорогах і тротуарах, тротуарна плитка).
 • Споруди, що виставляють історичну цінність. Будинки, до зовнішнього вигляду яких пред’являються високі вимоги.

Дія гідрофобізатору AQUASTOP від Укрсіл:

Але головним мінусом застосування гідрофобного засобу — погана інформованість населення і непрофесійних будівельників про особисті можливості. Бажаючи більше і швидше заробити, багато продавців пропонують сильно розбавлені розчини, за цінами концентратів або для концентрованих розчинів рекомендують абсолютно не реальне розведення в десятки разів.

Людина, начитавшись про чудовості дії гідрофобізатора, спокушається «дешевизною». Обробивши об’єкт і отримавши досить посередній ефект, вона щиро вважає, що розрекламований приголомшливий ефект від гідрофобізації це — рекламний трюк. Адже, некваліфіковані продавці дуже часто неправильно інформують клієнта про технологію застосування та тонкощі їх мета — аби продати.

Якщо у вас є питання, або бажання придбати гідрофобізатор, зателефонуйте за номером +38(050)450-33-56. Замовити концентрат — гідрофобізатор Аквастоп можна у нас на сайті або в мережі магазинів за посиланням.  

 

 

ІНШІ СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ:

 

гідрофобізатор

Гідрофобізатор: що потрібно знати при застосуванні?

Головним руйнівним чинником для будівельних конструкцій є вода. Волога проникає в найдрібніші пори матеріалу, глибоко вбирається і поширюється по...
затирка плитки

Як затирати шви на плитці? Корисні поради

Можна вибрати дорогу вишукану плитку, кращі клейові суміші, швидко і якісно укласти кахель на стіни, але якщо ви неправильно проведете фінішну...
ремонт взимку

Чому краще проводити ремонт взимку?

Так уже склалося, що ремонт заведено робити влітку. На вулиці тепло, можна поїхати на дачу. А в квартирі розвести оздоблювальні роботи. Але чому б...
ГІДРОФОБІЗАЦІЯ ФАСАДУ

Гідрофобізація: «швидка допомога» для фасаду вашого будинку

При будівництві різних будівель і споруд, завжди залишається актуальною проблема збереження їх експлуатаційних якостей протягом якомога довшого...
теплопотери

Тепловизор : определяем теплопотери зданий

Вы когда-нибудь мечтали увидеть свои стены в ином обличье? Хотите узнать, в какой части вашего дома происходят наибольшие теплопотери? В этом вам...
Гідрофобізатор - захисти свою оселю від вологи

Гідрофобізатор — захисти свою оселю від вологи

Восени і взимку, коли вже настають дощові дні має пронизливий вітер необхідно думати про захист свого житла. Треба подбати про його утеплення про...
як використовувати рідке скло

Навіщо потрібно рідке скло? Секрети використання

Сучасний ринок будівельних матеріалів рясніє всілякими сумішами, що містять складні активні добавки. Однак є матеріали, які залишаються популярними...
пропитка для брусчатки

Догляд за тротуарною плиткою: захист від руйнування

Є поширена думка, що догляд за тротуарною плиткою необхідний тільки в разі її забруднення, покриття снігом або наявності явних плям. Такого роду...
Ставок своїми руками: 5 способів

Ставок своїми руками: 5 способів

Водоймище на дачній ділянці надає ландшафту декоративність, вабить красою і свіжістю. Багато садівників мріють мати в своєму володінні декоративний...
брусчатка

Укладка брусчатки — как избежать ошибок?

Брусчатка — это современное и эстетичное дорожное покрытие. Несмотря на кажущуюся легкость работы по укладке брусчатки, всё же стоит учесть свои...
Жидкое стекло : виды, свойства, применение.

Жидкое стекло : виды, свойства, применение.

Жидкое стекло - один из старейших передовых компонентов, используемых в строительстве. Но несмотря на это остаётся очень много вопросов по его...
выбираем кисть и валик

Как выбрать малярный валик и кисть

Знание того, как правильно подобрать валик, поможет вам сэкономить силы и время. При выборе малярного валика или кисти необходимо  понимания того,...
ТОП покрытий для гидроизоляции от компании Укрсил

ТОП покрытий для гидроизоляции от компании Укрсил

Людей, строящих частные дома, конечно же, волнует их долговечность. Начиная строительство основательного коттеджа, владелец обычно рассчитывает, что...