Будинок з дерева вимагає ретельного догляду. Одна з важливих складових такого догляду — фарбування. Вона допомагає деревині переносити несприятливі атмосферні дії, захищає від жучків, грибка, цвілі та пожежі. Пофарбований будинок естетичніше виглядає і довше служить. Але які вимоги якісного фарбування слід дотримуватися? Як розпізнати фарбу на старому будинку? Про це  у наступній статті.

Як правильно пофарбувати дерев'яний будинок?

Вірогідні два варіанти фарбування: вам необхідно пофарбувати новий щойно збудований будинок, або ж будинок, який раніше вже фарбували, і який потребує оновлення. Компанія Укрсил для фарбування, оновлення  та захисту вашої дерев’яної оселі пропонує  антисепитик SFR-30  та фарбу SFR 77.  Зараз ми спробуємо розібратися, як правильно пофарбувати дерев’яний будинок.

Як правильно пофарбувати новий дерев’яний будинок?

Перша умова для якісного фарбування, яке вам потрібно обов’язково виконати, полягає в правильній підготовці нового будинку до фарбування. Друга умова — потрібно правильно вибрати погоду. Третє — вірний вибір фарби та інструменту. Розглянемо всі ці умови докладніше.

Від того, наскільки ретельно і вірно ви підготуєте жодного разу ще не фарбований дерев’яний будинок до фарбування, буде залежати, як довго буде триматися фарба. Тому не нехтуйте нашими порадами:

 • З поверхонь, які ви будете фарбувати, потрібно видалити пил і невеликий сміття (павутинки, листя). Це найзручніше зробити водою, вимивши стіни будинку щіткою.
 • Всі металеві деталі (капелюшки цвяхів, скоби, гачки) необхідно обробити антикорозійною ґрунтовкою для металу.
 • Якщо якісь деталі вашого будинку виконані з хвойних порід, потрібно перевірити, чи немає патьоків смоли. Їх потрібно акуратно зачистити шпателем, а місця патьоків обробити лаком, щоб уникнути проступання смоли через фарбу.
 • Для того щоб правильно пофарбувати дерев’яний будинок, потрібно вибрати відповідну погоду. Найкраще, якщо буде тепло і не дуже сонячно. Підготовлений до фарбування будинок повинен як слід просохнути 2-3 тижні.
 • Перед фінішним фарбуванням, новий будинок обов’язково потрібно прогрунтувати.
 • Правильно виберіть фарбу (колір, вид, кількість) для фінішного покриття, і інструмент, яким ви будете проводити фарбування.
 • Фінішне фарбування проводиться вздовж волокон деревини. Фарба наноситься у 2-3 шари. Кожен шар просушується перед нанесенням наступного.

Антисептик.

 

 

Антисептик вбираюється деревиною, і залишається в ній на глибині 3-8 мм, захищаючи від вологи, грибка, цвілі, та забеспечуючи вогнезахист. Антисептик SFR-30 — це просочення нового покоління.  Тому буде надійним захистом вашого будинку протягом 7-10 років, причому як дощатого, так і дерев’яного.

Дія:

 • Бактерицидні властивості забезпечуються, за рахунок безпечного підвищення рН.
 • Не містить токсичних речовин.
 • Характеризується підвищеною адгезією до мінеральних поверхонь.
  утворює покриття стійке до атмосферних впливів і високих температур.
 • Утворює стійку силікатну плівку, що виключає проникнення комах всередину матеріалу.

 

ВОГНЕЗАХИСНА ФАРБА ДЛЯ ДЕРЕВА SFR 77огнебиозащитная краска

Вогнезахисна фарба для дерева від УКРСИЛ реагує на зміни температури. Коли фарба піддається впливу температур, що перевищують 120 ° C, вона спучується (набухає в 50 разів більше товщини фарби) і утворює вуглецевий шар (вугілля), який теплоізолюється деревину, уповільнюючи швидкість обвуглювання і збільшує час пропалювання до 30 або 60 хвилин.

У разі пожежі критично важливо, щоб структурний дерев’яний каркас і облицювання усередині і зовні будівлі були правильно захищені, щоб деревина не вигоріла і не зруйнувалася. Вогнезахисні фарби використовуються для уповільнення поширення вогню в будівлі, що допомагає людям врятуватися.

 

Що слід зробити перед фарбуванням?

Перед фарбуванням будинок очищають від пилу, бруду, грибка і цвілі. Разом з водою можна використовувати лужні миючі засоби, вони допоможуть знежирити поверхню будинку. Металевою щіткою зачищають поверхні від старої фарби. Місця появи цвілі або грибка обробляють спеціальними розчинами. За необхідності замінюють зношені деталі — дошки, бруски. Будинок сушиться після миття, а потім обробляється антісептірующим грунтом і забарвлюється фінішним шаром. Першими фарбують торці колод, дощок, щоб зрізи більше просочилися антисептиками і фарбою.

Як правильно пофарбувати дерев’яний будинок ми з’ясували. А зараз розберемо, як «впізнати» фарбу, якою ваш будинок був пофарбований раніше. Це дійсно важливо знати. Річ у тому, що не всі види фарб «дружать» між собою. Може вийти так, що новий шар фарби буде здуватися, утворюючи «бульбашки».

 

Як же впізнати стару фарбу, якщо будинок ви купили вже пофарбованим?

 • Відірвіть від стіни шматочок фарби, спробуйте згорнути її в трубочку.
 • Якщо скручується легко — це акрилатна фарба, якщо розпадається на шматочки — масляна.
 • Придивіться до старої фарбі. Якщо вона потріскалася клітинами — масляна.
 • Також, можна протерти ганчіркою зі спиртом забарвлену поверхню. Справа в тому, що акрилатні фарби під впливом спирту руйнуються, і на поверхні залишиться слід старої фарби.
 • Олійні фарби на спирт не реагують — і, отже, ганчірка залишиться чистою.

 

Гарного вам ремонту! Якщо у вас виникли питання або потрібно придбати фарбу та просочення, звертайтеся за телефоном +38(050)450-33-56.

 

як фарбувати будинок

Як правильно пофарбувати дерев’яний будинок?

Будинок з дерева вимагає ретельного догляду. Одна з важливих складових такого догляду - фарбування. Вона допомагає деревині переносити несприятливі атмосферні дії, захищає від жучків, грибка, цвілі та пожежі. Пофарбований будинок естетичніше виглядає і довше служить....
краска огнебиозащитная от укрсил

Огнебиозащитная краска для дерева: назначение и применение

Огнебиозащитная краска для дерева — это универсальное покрытие, которое изолирует поверхность от главных факторов опасности — огня и био- организмов, разрушающих деревянное покрытие (насекомых, грибка, плесени).  Давайте разберемся, в чем заключается основное...
як вибрати лак для деревини

Як вибрати лак для деревини? Поради від виробника

Дерево - це матеріал, який має найбільш широку область застосування - від будивництва і виробництва меблів до виготовлення сувенірів і посуду. Служити довго, не втрачаючи своіх властивостей та естетичної привабливості, дерев'яні конструкції і вироби можуть тільки при...
Як вибрати антисептик для дерева?

Як вибрати антисептик для дерева?

Деревина - це природний матеріал, який створює неповторну ауру та благотворно впливає на весь організм людини. Дерев'яні будинки створюють сприятливий мікроклімат для життя своїх мешканців. Саме в них відчувається повне єднання людини з природою. Це ті будинки, про...
чим обробити кровк

Обробка крокв — для чого необхідно та чим просочити?

Дерево - це природний матеріал, то  ж воно піддається впливу різних мікроорганізмів, цвілі, комах. Щоб збільшити термін служби і поліпшити характеристики матеріалу, використовують спеціальні засоби, якими проводиться обробка крокв. Чим обробити крокви і чи треба...
камін в дерев'яному будинку

Камін в дерев’яному будинку — що слід пам’ятати при установці

Існує поширена помилка про те, що дерев'яний будинок і камін - речі несумісні. Воно засноване на тому, що домашнє вогнище є місцем підвищеної небезпеки. На думку обивателів, там де є камін,  завжди є ризик випадкового загоряння. А якщо мова йде про будинок,...
9 полезных советов по профилактике и удалению плесени

9 полезных советов по профилактике и удалению плесени

Большинство людей  игнорируют опасность появления плесени в помещении. Хотя на самом деле, она представляет серьезную угрозу  здоровью владельцев домов и квартир. Споры плесени приводят к ухудшению общего состояния организма, вызывая частые респираторные заболевания,...
Огнезащита: как обезопасить жильё

Огнезащита: как обезопасить жильё

Ни для кого не секрет, что использовать при строительстве зданий горючие материалы очень опасно. Но полностью исключить применение таких материалов невозможно. Например, дерево зачастую используют в строительстве из-за высокой популярности материала, доступной...
Огнезащита: как обезопасить жильё

Огнебиозащита SFR-30

ОГНЕЗАЩИТА и БИОЗАЩИТА  Невидимые паразиты, возможно, в эту секунду точат стропила крыши Вашего дома, не говоря об опасности для Вашего здоровья. Пожар, в одно мгновение способен перевернуть мир, в котором вы привыкли жить. Задумайтесь, стоит ли испытывать свою удачу?...